ul. Kinowa 16, 04-017 Warszawa

Wszywka alkoholowa - Esperal – lek powodujący nietolerancję alkoholu

Esperal zawiera w sobie substancję chemiczną, nazywaną disulfiramem. Powoduje ona znacznie większą nietolerancję alkoholu. Po jego spożyciu w momencie, kiedy pacjent posiada już wszywkę alkoholową, pojawiają się u niego bardzo nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego. Należą do nich m.in. wymioty oraz mdłości, silny ból głowy, dezorientacja. Organizm po wszyciu Esperalu znacznie bardziej reaguje na alkohol. Już po niewielkiej dawce alkoholu pojawiają się objawy zatrucia alkoholowego. Taka nadwrażliwość na napoje wyskokowe sprawia, że wszywki alkoholowe w dają bardzo dobre rezultaty, a uzależniona od alkoholu osoba rzadziej i niechętnie sięga po alkohol, by później całkowicie uwolnić się od zgubnego nałogu.

feature-box-icon
Doświadczeni lekarze

W naszym gabinecie pracują lekarze chirurdzy z długoletnim doświadczeniem.

feature-box-icon
Zaświadczenie lekarskie

Wystawiamy zaświadczenie lekarskie po udanym zabiegu.

feature-box-icon
Szybkie terminy

U nas Państwo nie muszą czekać długo na wolne terminy, zapisz się już dziś.

feature-box-icon
Oryginalny lek

Do zabiegu wykorzystujemy jedynie oryginalny lek esperal.

Wszywka alkoholowa jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób uzależnionych, które nie są w stanie zerwać ze swoim nałogiem. Wszycie Esperalu w Płocku, Sochaczewie, Płońsku, Sierpcu daje nam gwarancję powodzenia terapii, w momencie, kiedy inne metody całkowicie zawodzą.

Samo wszycie Esperalu – cena i szybkość jego wykonania jest dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Wszycie esperalu trwa około 20 minut. W tym czasie zbierany jest od pacjenta wywiad, a także podawane jest znieczulenie miejscowe i wszywana jest substancja aktywna w postaci disulfiramu. Wszywki alkoholowe są wykonywane bez konieczności całkowitej sedacji. Dzięki takiemu bardzo szybkiemu zabiegowi nie wymagana jest hospitalizacja. Cena zabiegu to jedynie 580 zł. Wszycie Esperalu wystarcza na około pół roku do ośmiu miesięcy terapii. W tym czasie organizm jest mocno wrażliwy na spożywany alkohol, co sprawia, że terapia alkoholizmu jest bardziej skuteczna. Zaszycie alkoholowe jest wykonywane zawsze za zgodą osoby, u której ma być umieszczona wszywka.

Przed planowanym zabiegiem nie można przez co najmniej dobę pić alkoholu, a na zabieg należy przyjść również trzeźwym. Zaszycie alkoholowe nie daje żadnych odczuć bólowych po wykonaniu zabiegu. Wszywka umieszczana jest w pośladku bądź koło łopatki, w niewidocznym miejscu.

Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i nieinwazyjny. Daje możliwość znacznie szybszego pozbycia się nałogu alkoholowego. Dzięki niemu osoba uzależniona czuje silną awersję do alkoholu aż w końcu skutecznie rzuca zgubny nałóg. Dzięki takiemu zabiegowi inne metody leczenia alkoholizmu są dodatkowo wspomagane, zwłaszcza w przypadku, kiedy problem narasta i osoba uzależniona nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie.