ul. Kinowa 16, 04-017 Warszawa

Popularne pytania

W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, wszywka alkoholowa Warszawa działa od 8 do 12 miesięcy, po czym można dokonać ponownego wszczepienia.

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich osób, które mają problem z nadużywaniem alkoholu i chcą rozpocząć życie w trzeźwości.

Zabieg jest mało inwazyjny, a lek zawarty we wszywce alkoholowej w przypadku braku przeciwwskazań zdrowotnych pacjenta jest bezpieczny. Ponadto przed zabiegiem wszczepienia wszywki lekarz przeprowadza z pacjentem obszerny wywiad medyczny.

Pacjent przystępujący do zabiegu musi pozostać trzeźwy od 12 do 24 godzin przed zabiegiem.

Zabieg trwa około 30 minut, a wszywka alkoholowa w większości przypadków umieszczana jest w górnej części pośladka lub łopatki.

Zabieg może być niekomfortowy dla pacjenta, dlatego też odbywa się w znieczuleniu miejscowym, które gwarantuje brak odczuwania jakiegokolwiek bólu.

Jest to skuteczna metoda na walkę z alkoholizmem. Wszczepienie wszywki pozwala przerwać ciąg alkoholowy i wymusić na osobie uzależnionej walkę z nałogiem i pozostanie w trzeźwości.

Jest to lek, który blokuje metabolizm alkoholu w wątrobie oraz zwiększa jego nietolerancję w organizmie.

Przede wszystkim z zalet zabiegu nie będą mogły skorzystać osoby uczulone na disulfiram oraz mające problemy z układem krążenia oraz sercem. Ponadto osoby z zaburzeniami psychicznymi i z nadciśnieniem tętniczym nie mogą być poddane zabiegowi wszczepienia wszywki alkoholowej.