ul. Kinowa 16, 04-017 Warszawa

Wszywka alkoholowa - Esperal – lek powodujący nietolerancję alkoholu

Siedlce - Sokołów Podlaski – Węgrów – cena zabiegu wszycia esperalu to koszt 580 zł. Cena obejmuje opiekę medyczną w trakcie wykonywania zabiegu oraz po nim, a także koszt samego Esperalu, umieszczanego pod skórą.

feature-box-icon
Doświadczeni lekarze

W naszym gabinecie pracują lekarze chirurdzy z długoletnim doświadczeniem.

feature-box-icon
Zaświadczenie lekarskie

Wystawiamy zaświadczenie lekarskie po udanym zabiegu.

feature-box-icon
Szybkie terminy

U nas Państwo nie muszą czekać długo na wolne terminy, zapisz się już dziś.

feature-box-icon
Oryginalny lek

Do zabiegu wykorzystujemy jedynie oryginalny lek esperal.

Wszywka alkoholowa jest bardzo skuteczną i potwierdzoną metodą leczenia alkoholizmu. Dzięki niej możemy bardzo skutecznie zniechęcić alkoholika do dalszego nadużywania alkoholu. Samo zaszycie alkoholowe jest bezbolesne i nie wymaga hospitalizacji. Polega ono na umieszczeniu Esperalu, czyli leku z zawartością disulfiramu pod skórą. Disulfiram sprawia, że po spożyciu przez nas alkoholu organizm nawet na niewielką jego ilość odpowiada objawami, które przypominają silne zatrucie alkoholowe. Pojawia się silny ból głowy, a także wymioty oraz nudności. Mogą również dochodzić do tego takie objawy jak nadpotliwość oraz paranoja. Wszywka alkoholowa umieszczona pod skórą ma na celu w osobie uzależnionej od alkoholu wzbudzić awersję do picia napojów wyskokowych.

Taka terapia jest bardzo skuteczna, zwłaszcza u osób, które nie mogą zerwać z nałogiem, mimo bardzo wielu prób leczenia. Wszycie Esperalu jest wykonywane anonimowo. Dodatkowo nie daje innych skutków ubocznych, o ile po wykonaniu zabiegu nie będziemy pić alkoholu.

Wszywanie esperalu jest bezpolesne – w trakcie zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe, a sam zabieg trwa jedynie 20 minut. W tym czasie również przeprowadzany jest wywiad, a Esperal umieszczany jest pod skórą, najczęściej koło łopatki lub na pośladku. Jest to miejsce niewidoczne, zapewniające dyskrecję. Do ośrodka, gdzie są wszywki alkoholowe można zgłosić się osobiście. Nie można wykonać zabiegu, takiego jak wszycie esperalu w bez zgody osoby zainteresowanej.

Aby móc zgłosić się na zaszycie alkoholowe, należy wstrzymać się z piciem alkoholu przez co najmniej 24 godziny przed planowanym zabiegiem. Dodatkowo warto mieć informację, czy nie jesteśmy uczuleni na podawany przed zabiegiem środek znieczulający. Jeśli chodzi o wszywki alkoholowe – cena jest dość niska, zważywszy na to, że wszycie Esperalu daje nam gwarancję działania Esperalu przez co najmniej 8 miesięcy. W tym czasie organizm będzie reagował bardzo silnie na każdą ilość spożytego alkoholu. Może być to szansa na całkowite wyleczenie z alkoholizmu. Taką terapię można łączyć również z innymi rodzajami pomocy, np. z psychoterapią. Obie te metody leczenia dają naprawdę wspaniałe i długotrwałe rezultaty. Dzięki nim leczenie alkoholizmu jest znacznie łatwiejsze.