ul. Kinowa 16, 04-017 Warszawa

Wszywka alkoholowa - Esperal – lek powodujący nietolerancję alkoholu

Wszywka alkoholowa w Pruszkowie, Piasecznie, Otwocku i Markach jest coraz bardziej popularnym sposobem na leczenie alkoholizmu. Dzięki niej wprowadzana jest tzw. terapia pomocnicza dzięki której wszycie esperalu zmniejsza ciąg do alkoholu.

feature-box-icon
Doświadczeni lekarze

W naszym gabinecie pracują lekarze chirurdzy z długoletnim doświadczeniem.

feature-box-icon
Zaświadczenie lekarskie

Wystawiamy zaświadczenie lekarskie po udanym zabiegu.

feature-box-icon
Szybkie terminy

U nas Państwo nie muszą czekać długo na wolne terminy, zapisz się już dziś.

feature-box-icon
Oryginalny lek

Do zabiegu wykorzystujemy jedynie oryginalny lek esperal.

Wszycie Esperalu ma zmniejszyć ilość alkoholu na taką, która będzie akceptowalna lub całkowicie zniechęcić do jego spożywania. Esperal jest wykonywany na bazie disulfiramu, czyli substancji chemicznej, która po spożyciu alkoholu powoduje zatrucie alkoholowe, nawet po niewielkiej ilości. Pozwoli to na łatwiejsze i bezpieczne przy okazji zerwanie z nałogiem. Jeśli w ciele pacjenta pozostaje wszywka alkoholowa, a pacjent napije się choć niewielkiej ilości alkoholu, wtedy pojawiają się takie objawy, które wskazują na zatrucie alkoholowe. Są nimi m.in. nadpotliwość, lęk, ból głowy oraz wymioty. Zaszycie alkoholowe ma na celu wzbudzić w pacjencie awersję do alkoholu i sprawić, by ten nie wypił już nigdy napojów wyskokowych. Wszywanie Esperalu nie jest trudnym ani skomplikowanym zabiegiem. Nie wymaga również hospitalizacji. Zabieg wykonują lekarze, a wszywki alkoholowe wykonane są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Zabieg wykonywany jest w częściowym znieczuleniu i nie wymaga usypiania. Wszywka alkoholowa umieszczana jest w pośladku bądź koło łopatki. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Substancja w niej zawarta jest uwalniana tylko w momencie, kiedy pacjent wypije napój z alkoholem. Nieprzyjemne odczucia nie są więc odczuwalne, w momencie, kiedy pacjent nie spożywa alkoholu. Cena Esperalu nie jest zbyt wygórowana, a jest to bardzo skuteczna metoda leczenia alkoholizmu.

Przed wykonaniem wszywki alkoholowej należy zachować trzeźwość przez co najmniej 12 godzin. Zabieg trwa około godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest w pełni bezpieczny, a pojedyncza wszywka alkoholowa nie jest droga. Wszywka alkoholowa – cena to około 550 zł za pojedynczą wszywkę. Esperal wszywany jako wszywka alkoholowa jest aktywny przez około pół roku nawet do 8 miesięcy. Jest to czas, kiedy można leczyć pacjenta z uzależnienia również innymi metodami. Leczenie alkoholizmu z wszywką alkoholową daje dobre efekty, dlatego cena jest warta tego zabiegu. Dzięki wzbudzeniu w alkoholiku awersji do napojów alkoholowych mamy pewność, że znacznie szybciej pozbędziemy się problemu związanego z jego nałogowym piciem. Dodatkowym wsparciem, oprócz takiego zabiegu jak wszycie Esperalu , będzie na pewno pomoc psychologa oraz wsparcie rodziny.